Podlahové topení má už v samotném názvu příjemné teplo od podlahy. Topení v podlaze má více výhod než nevýhod. Je vhodné do nového rodinného domu, bytu nebo jej lze použít při rekonstrukci . Je totiž vhodným způsobem vytápění jakéhokoliv prostoru. Porovnáním výhod nebo nevýhod podlahového vytápění se můžete rozhodnout pro konvekční (radiátorové) nebo podlahové topení. Je možné oba tyto způsoby kombinovat. Pro podlahové vytápění není problém ani členitý interiér, protože topné hady jsou přizpůsobivé jakémukoliv půdorysu místnosti. Ohýbáním topných trubek se nijak nesnižuje jejich kvalita.

Výhody podlahového topení:.

    Pro podlahové topení je určitě výhoda rozložení teploty vzduchu. Při zemi je nejtepleji a u stropu se teplota snižuje. Z hlediska rozložení teploty v místnosti, právě podlahové topení zaručuje tuto vlastnost nejlépe a způsobuje pocit tepelné pohody. Doposud nebyly zjištěné jiné formy podlahového vytápění, které by toto ideální rozložení zajistili. Pro podlahové topení je i menší tepelné namáhání materiálu v důsledku použití nižší teploty vody a menší spotřebu paliva, protože právě vlivem rovnoměrného rozložení teploty v celé místnosti je možné snížit teplotu v místnosti až o 2-3 °C

    Pro podlahové vytápění mluví i vhodné použití pro lidi trpící alergií a astmatiky. Vzduch u podlahového topení stoupá jen velmi pomalu, necirkuluje tak rychle jako u radiátorového topení a tím pádem se nevíří prach v místnosti. Pro je i estetická výhoda podlahového topení, protože je schované pod podlahou. Dá se kombinovat s radiátorovým topením a vytopí i sklepy, dílny, parkovací místo, nebo příjezdovou cestu. Dá se vhodně zabudovat všude, kde potřebujete, aby bylo aspoň trochu teplíčko. Víření prachu podlahového vytápění v prostoru: srovnáním víření prachu v místnosti kde byli použity na vytápění radiátory, zjistili hodnoty vyšší, než v místnosti kde se vytápí podlahovým topením. Prach se víří cirkulaci vzduchu a to je u radiátorových topných těles daleko vyšší. Teplota podlahy má malou energii na to, aby mohla zvednout velké prachové částice.
Ukázka montáže podlahového vytápění